Aktivnosti projekta Oživitev kozolcev v marcu

Projekt Oživitev kozolcev bo marca začel prirejati dogodke, na katerih bo v Deželi kozolcev v Šentrupertu predstavil lesno stavbeno dediščino, dediščino uporabe zdravilnih rastlin in otroških iger. V petek, 8. in 22. marca 2019, ob 10.00 se bodo lahko obiskovalci Dežele kozolcev preskusili v tipičnih delih s tradicionalnimi orodji, se igrali stare igre pod kozolci in se naučili uporabe zdravilnih rastlin. V aprilu, maju in juniju bodo sledili dogodki, katerih glavnih namen je predstaviti in promovirati inovativne turistične programe Dežele kozolcev, temelječe na danosti lokalnega okolja, in s promocijo dvigniti število obiskovalcev Dežele kozolcev. Nosilka projekta je Dežela kozolcev, partnerji pa Univerza v Novem mestu Fakulteta za ekonomijo in informatiko, Turistično društvo Šentrupert in občina Šentrupert. Projekt je sofinanciran s strani Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.

STRINJAM SE