Projekt Oživeti kozolce: Problem ohranjanja kulturne dediščine

Naša fakulteta je partner v projektu Oživeti kozolce, katere nosilka je Dežela kozolcev. Projekt je sofinanciran s strani Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja. Ukvarjamo se tudi s problemom ohranjanja kulturne dediščine kozolcev, ki jih mnogi izrabljajo kot oglaševalne panoje. Kozolec kot slovenska posebnost bi moral biti naš ponos, ne pa da njegovo tehnično dovršenost prekrijemo s plakati in ga tako naravnost izrabimo. V Deželi kozolcev je 19 sušilnih naprav. Vsestransko ohranjanja dediščine povezujejo s sodobnimi oblikami turizma. V projektu smo ustvariti tri inovativne turistične programe Dežele kozolcev, temelječe na danosti lokalnega okolja, tj. lesni stavbeni dediščini, dediščini kulture prehranjevanja, uporabe zdravilnih rastlin, otroških iger.

STRINJAM SE