Možnost za PRIPRAVNIŠTVO Java/Web razvijalec pripravnik v STRASBOURGU

IT pripravništvo 2024
Java/Web razvijalec pripravnik
OMB/T/2024/6

Evropski varuh človekovih pravic je neodvisen in nepristranski organ, ki si prizadeva za spodbujanje dobre uprave na ravni EU. Varuh človekovih pravic preiskuje pritožbe o nepravilnostih institucij in organov EU ter proaktivno preučuje širša sistemska vprašanja.

Naša vodilna načela so odgovornost, preglednost in zaupanje.

Enake priložnosti
Evropski varuh človekovih pravic je delodajalec enakih možnosti in pozdravlja prijave vseh, ki izpolnjujejo merila za upravičenost in zahtevane kvalifikacije. Poskušali bomo ugoditi potrebam invalidov.

1. Upravičenost
Kandidati morajo biti državljani države članice Evropske unije ali države pristopnice/kandidatke.
Kandidati ne smejo več kot osem zaporednih tednov ali dva polna meseca imeti koristi od predhodnega plačanega pripravništva ali delovne pogodbe v evropski instituciji, organu, agenciji, uradu, službi, delegaciji, predstavništvu, vključno s funkcijo člana Evropskega parlamenta ali evropske politične skupine.

Kandidati morajo (i) imeti magisterij/diplomo inženirja iz razvoja programske opreme ali (ii) biti v procesu dokončanja. V slednjem primeru je lahko pripravništvo del njihovega magistrskega/inženirskega programa.
Kandidati morajo imeti temeljito znanje enega od uradnih jezikov EU in zelo dobro znanje drugega. Delovna jezika sta angleščina in/ali francoščina.

2. Zahtevane kvalifikacije
Kandidati, ki se prijavljajo na pripravništvo spletnega razvijalca, morajo imeti:
● Dobro poznavanje Jave, Angular in HTML5/CSS3

3. Naloge in orodja, ki jih je treba uporabiti
Pripravnik za spletnega razvijalca bo pomagal pri razvoju internetnih in ekstranetnih strani varuha človekovih pravic (https://www.ombudsman.europa.eu) ter notranjih spletnih aplikacij.

Med pripravništvom bo pripravnik uporabljal naslednja orodja:
● Analiza: Magic Draw (UML)
● Oblikovanje: IntelliJ / MS Visual Studio
● Testiranje: JUnit, Selenium
● Vodenje projekta: Jira
● Kakovost: Sonar
● Nenehna integracija: Jenkins, Maven
● Različica upravitelja: Git

4. Lokacija, čas in trajanje pripravništva
Pripravništvo bo potekalo v Strasbourgu.

Datum začetka se lahko dogovori z izbranim pripravnikom, vendar bi se pripravništvo idealno moralo začeti maja ali junija 2024.
Pripravništvo traja od 4 do 10 mesecev. Točno trajanje pripravništva se dogovori z izbranim kandidatom.

Pripravniki prejemajo mesečno štipendijo v skladu s pogoji, opredeljenimi v Sklepu Evropskega varuha človekovih pravic o pripravništvu (glej: dodatne informacije). Štipendija za pripravnike s sedežem v Strasbourgu znaša približno 1850 EUR na mesec. Poleg tega udeleženci prejemajo 40 € mesečnega dodatka kot podporo za internetno povezavo.

5. Postopek prijave in izbire
Rok za prijavo je ponedeljek, 11. marec 2024 do 13:00 (po bruseljskem času).
Za prijavo uporabite naš spletni prijavni obrazec, ki je na voljo na: https://www.ombudsman.europa.eu/trainee

Izbirni postopek je sestavljen iz dveh stopenj: (i) predizbor na podlagi prijave (življenjepis in motivacijsko pismo) in (ii) končni izbor po testu in razgovoru.

Ustrezne informacije bodo kandidati prejeli po elektronski pošti, po izteku roka za prijave.

6. Dodatne informacije
Za nadaljnje informacije o pogojih pripravništva glejte Odločbo Evropskega varuha človekovih pravic o pripravništvu, ki se po analogiji uporablja za pripravništvo spletnega razvijalca. https://www.ombudsman.europa.eu/en/document/en/3460

Za splošne informacije o obdelavi vaših osebnih podatkov obiščite https://www.ombudsman.europa.eu/en/document/en/109434

Za več informacij o pripravništvu za spletne razvijalce se obrnite na:
Marc Kamran AMIR-TAHMASSEB
Tel.: +33 3 88 17 44 10
E-naslov: marc.amir-tahmasseb@ombudsman.europa.eu

SPLOŠNO

Univerza v Novem mestu
E-učilnica

Konference

O FAKULTETI